Inspirace skutečným životem
TISKOVÁ ZPRÁVA
k okamžité distribuci
Inspirace skutečným životem
Společnost Ideal Standard patřící mezi nejvýznamnější výrobce a inovátory designových
řešení pro koupelny uveřejnila nedávno výsledky společenského výzkumu na téma, jakou roli hrají v životě lidí právě koupelny. Nizozemská agentura Synovate, která se průzkumy společnosti zabývá, oslovila v rámci výzkumu více než 4000 respondentů ve věku 15 – 75 let napříč 11 evropskými zeměmi (Německo, Francie, Španělsko, Itálie, Řecko, Belgie, Nizozemí, Rusko, Bulharsko, Irsko a Spojené království). Průzkum ukázal, jak se vyvíjejí spotřebitelské tužby a přání týkající se koupelen v závislosti na věku, pohlaví a kultuře, jakož i rodinné a osobní situaci. Hodnotil nejen, jak se koupelny používají k běžné očistě, ale ukázal, že slouží i k některým méně obvyklým činnostem. Výsledky silně posílily základní motto značky Ideal Standard: „Inspirováno skutečným životem“.
Výsledky zcela jednoznačně prokázaly, že koupelna je pro většinu uživatelů místem, které nabízí možnost se vidět, uniknout starostem všedního dne, odpočinout si a nechat se hýčkat, což dokládá, nakolik jsou zážitky lidí v koupelně stále osobnější a intimnější.
Koupelna je místem přípravy K přípravě na dlouhou noc ve víru města nebo na
rande využívají mladí lidé (ve věku 15-30 let) nejčastěji právě koupelnu. 48 % uvádí, že jejich koupelna je to pravé místo, kde se připravují na schůzku. V okamžiku, kdy dosáhnou 30 let, klesá toto číslo na 40 %. V případě koupelny jako místa k zábavě vévodí žebříčku mladí Francouzi, z nichž 81 % hodnotí koupelnu jako místo, kde se chystají na dlouhou noc ve městě, a 68 % jako místo, kde se připravují na rande. Belgičané (46 %) a Italové (45 %) dávají rovněž přednost koupelně jako místu, kde se vyparádí na rande. Pro většinu Evropanů je 20 minut průměrná doba, kterou stráví přípravou na večerní zábavu mimo domov, kromě Rusů, kterým to zabere 28 minut. Na
druhé straně Holanďané touto činností tráví pouhých 16 minut a v přípravě jsou tak nejrychlejší. 50 % všech respondentů si myslí, že koupelna je nejlépe vybavené místo pro přípravu na rande.
Romantické rande v koupelně Pro někoho může být překvapením, že jeden ze šesti
Evropanů si každý měsíc ve své koupelně užívá romantické chvíle trvající asi 30 minut. Přední místo v řebříčku koupelnové romantiky obsadili Němci, kteří zde takto tráví 36,5 minut měsíčně, zatímco Holanďané pouhých 24 minut. Obecně si romantická dostaveníčka v koupelně dávají většinou lidé ve věku 21-30 let (29 %) a zajímavé je, že i lidé s dětmi (20 %), kteří sem patrně prchají před pozorností zbytku rodiny!
36 % respondentů říká, že právě soukromí koupelny je hlavním důvodem, proč se sem uchylují při romantických chvílích.
Jak vypadám, tak se i cítím...
Průměrně byla koupelna odhlasována jako nejoblíbenější místo, kde si lidé kontrolují svůj
zevnějšek, a to až 60 x měsíčně, tedy asi dvakrát denně. V Rusku je to až 70 x měsíčně a Španělé a Řekové zde hodnotí svou vizáž 67 x měsíčně. Výsledky rovněž odhalily, že více než polovina všech dotazovaných žen (52 %) využívá koupelnu jako místo, kde
hodnotí svůj vzhled. 40 % uvedlo, že si chodí do koupelny užít svou chvilku pro sebe a jedna z pěti žen si sem chodí srovnat myšlenky. I muži zde otevřeně provádí své
zkrášlovací rituály, přičemž 33 % dotazovaných říká, že využívají koupelnu k péči o svůj vzhled, hydrataci pleti atd. – což je stále o dost méně než u žen (52 %), ale vypadá to, že muži pomalu srovnávají krok!
Místo pro hru a zábavu
Jeden z osmi rodičů využívá koupelnu jako hernu pro své děti. Francouzi osvěžují své děti v koupelně častěji než jiné národy: 49 x měsíčně v porovnání s Bulhary, u nichž je to 24 x měsíčně. Je zajímavé, že Řekové vůbec nejvíce koupou děti ve vaně (72 %). Po nich následují Britové (70 %), Irové (67 %) a Rusové (67 %). Ve sprše myjí děti nejvíce Bulhaři (61 %), Francouzi (46 %), Němci (45%) a Holanďané (45%).
K dalším herním aktivitám v koupelně patří telefonování, posílání textových zpráv, čtení, zpívání a poslouchání hudby. 38 % dotazovaných uvedlo, že si v koupelně čtou knížky, noviny nebo časopisy. Nejvíce čtou v koupelně Italové – 65 %, nejméně Holanďané – 17 %. 27 % všech respondentů využívá akustiky koupelny ke zpěvu – v Bulharsku je to až 37 %. Nejméně zpěvným národem jsou naopak Britové – pouhých 18 %. Stejně oblíbený je poslech hudby (26 %), a to zejména ve Francii (35 %) a v Itálii (35 %), nejméně je tato činnost oblíbená v Nizozemí (14 %) a Bulharsku (14 %). Obdobnou popularitu si získalo telefonování (24 %) a posílání textových zpráv (23 %). Ze všech respondentů nejvíce telefonují v koupelně Italové (42 %), Rusové (33 %) a Řekové (32 %). Němci, stejně jako Belgičané, vedou v koupelně nejdelší telefonní hovory – průměrně 11 minut. Touto činností obvykle tráví více času ženy než muži a mládež ve věku 15 a 20 let častěji než jiné věkové skupiny.
Zotavovna
Další zajímavou informací je, že 13 % mužů uvádí koupelnu jako místo, kde se zbavují kocoviny, což u žen představuje jen 8 %. Zejména v Rusku je koupelna oblíbeným místem, kde se lze dát do pořádku po „těžké noci“. 18 % ruských respondentů se shodlo, že na osvěžení a získání nových sil po dlouhém večírku není nic lepšího než pořádná sprcha. Další v pořadí jsou Irové (17 %) a Řekové (15 %).
„Tento průzkum odhalil nejen rostoucí význam „času pro sebe“ stráveného v koupelně, ale také skutečnost, že mnoho spotřebitelů hodnotí koupelnu jako dynamický a flexibilní prostor pro zábavu, kde se dá dělat celá řada věcí. Z těch méně obvyklých činností, které lidé dělají v koupelně, lze jmenovat například hru na kytaru, tancování, očistu domácích mazlíčků nebo dokonce mytí autodílů! Koupelna je vnímána jako nejvšestrannější prostor v domě – lidé zde tráví čas relaxací, přemýšlením o tom co dělat večer, dělí se zde o svá tajemství se zrcadlem, cítí se zase jako lidé, tento výčet je prostě nekonečný … To nám pomáhá prosazovat naši vizi a navrhovat koupelnová řešení, která budou doopravdy inspirována skutečným životem a 4 nejrůznějšími potřebami a přáními, které se objevují s každou fází života,“ komentoval výsledky průzkumu David Hamill, prezident společnosti Ideal Standard International.
Pro více informací o Ideal Standard navštivte www.idealstandard.cz
********
Pro doplňující informace prosím kontaktujte:
Ideal Standard s. r. o., Ivana Zahrádková, Zemská 623, 415 74 Teplice
Tel.: 417 592 191, Mobil: 602 364 148, Fax: 417 560 772, e-mail: izahradkova@idealstandard.com
O Ideal Standard:
Ve společnosti Ideal Standard jsme přesvědčeni, že kreativita je hnací silou nepřetržitého vývoje ve vaší koupelně. Z pozice vedoucí evropské značky si Ideal Standard klade za cíl vytvořit životní prostor, který bude plně respektovat vaši osobnost. Držíme se výhradně 3 základních filozofií: design, funkčnost a inovace. Ideal Standard je vlajkovou lodí značky Ideal Standard International.
O Ideal Standard International:
Ideal Standard International je privátní společností ve vlastnictví Bain Capital Partners LLC se sídlem v Bruselu, Belgii, pracující nezávisle v Evropě, na Středním východě a v Africe, Asii a Tichomoří a Latinské Ameriky. Zaujímá vedoucí postavení na trhu zařizovacích předmětů a je globální dodavatel s ucelenou nabídkou zařizovacích předmětů pro vybavení koupelen (sanitární keramika, nábytková řešení včetně příslušenství, koupelnové a kuchyňské armatury, akrylátové vany a vaničky, sprchové zástěny a kouty a vířivé systémy) pro obytné, komerční, institucionální i rezidenční aplikace. Její produkty jsou prodávány pod silnými mezinárodními značkami jako např. Ideal Standard, Jado a American Standard (Asie / Tichomoří a Incesa), nebo pod lokálními značkami, včetně Incesa Standard (Incesa), Armitage Shanks a Sottini (UK), Ceramica Dolomit (Itálie) , Porcher (Francie a Incesa) a Vidima (východní Evropa). Společnost zaměstnává přes 17.000 lidí a působí ve více než 30 zemích.
Obrazové materiály a další tiskové zprávy jsou také k dispozici na: www.idealstandard.cz
Kontakt
Ideal Standard s.r.o.
Zemská 623
415 74 Teplice / Czech Republic
Tel: +420 417 592 111
Fax: +420 417 560 772
